044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Зміна та / або заміна КВЕД

Зміна та / або заміна КВЕД

базова вартість послуги - 1000 грн.

Всі суб’єкти підприємницької діяльності (СПД) – юридичні та фізичні особи – підприємці мають право займатися тими видами діяльності, які вони вибирають самі.

Всі можливі види діяльності в Україні вказані в Національному класифікаторі України класифікації видів економічної діяльності ДК 009: 2010 (далі – КВЕД), прийнятому Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р № 457 і який набрав чинності з 01 січня 2012 року.

Згідно з Класифікацією КВЕД основне призначення КВЕД – визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.

Структура кодового позначення об’єкта КВЕД: Y XX.XX,

де Y – секція (літери латинського алфавіту від A до U)

XX – розділ

XX.X – група

XX.XX – клас

 

Вартість послуги

Вартість послуги складає 1000 грн.

Термін виконання – від 3-х днів.

Додатково оплачується:

  • оплата адміністративного збору за державну реєстрацію змін – 530 грн .;
  • оплата послуг нотаріуса за засвідчення підписів в протоколах (з листопада 2016 року це робити обов’язково) – 300 грн. (однин підпис), + 100 грн. (за кожен наступний підпис).

В результаті ви отримаєте документи, що свідчать про успішну заміну / зміні КВЕД вашого бізнесу.

 

Навіщо потрібен КВЕД

Для того, щоб зібрати і впорядкувати всю економічну інформацію в Україні (інформація може надаватися у вигляді звітності суб’єктів), на основі якої можна об’єднати в групи підприємства, що виробляють подібні товари, послуги або використовують подібні процеси для створення товарів, послуг. Така інформація стає основною для визначення складу ринку, його прогалин або перенасичення, собівартості і ціни на товари і послуги, прибутковості або збитковості того чи іншого виду діяльності окремо або галузі в цілому, тощо

Крім того, КВЕД використовується не тільки в статистичних цілях, але і в інших цілях, в т.ч. для податкового регулювання, ліцензування, системи тарифів. Тому податкові органи контролюватимуть, чи здійснюють суб’єкти підприємницької діяльності свою діяльність відповідно до тих видами, які ними були заявлені, способами оподаткування в залежності від видів діяльності та його тарифікацію. Суб’єкт підприємницької діяльності не зможе отримати ліцензію, дозвільні документи на ті види діяльності, які він не вказав у ході своєї реєстрації як підприємства або підприємця.

Вибрані СПД види діяльності вказуються ними при своїй первинній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р № 755-IV (далі – Закон № 755-IV), де передбачено, що в Єдиному державному реєстрі (далі – ЄДР) повинні бути відомості про види діяльності СПД (ст.ст. 9, 17, 18).

Необхідно відзначити, що при складанні статуту підприємства юридичною особою варто прописати в ньому всі можливі види діяльності, якими підприємство планує займатися відразу після свого відкриття і в майбутньому – як основні, так і другорядні або побічні, щоб в подальшому не вносити змін до статуту. У ЄДР будуть відображені тільки ті види діяльності відповідно до КВЕД, які вкаже саме підприємство при реєстрації, але з числа тих видів, які обумовлені в його статуті. Цей момент не відноситься до ФОП, так як законодавство України не передбачає наявність статуту або іншого подібного документа у підприємця.

 

Реєстрація змін КВЕД: процедура та документи

У разі фактичного зміни або розширення видів діяльності у СПД, їх також необхідно змінити юридично в органі державної реєстрації. Згідно Закону № 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей, які містяться в ЄДР, в т.ч. КВЕД, подається відповідна заява за формою 3 для юридичних осіб або за формою 11 для ФОП (ці форми затверджені Наказом Мін’юсту України від 18.11.2016 р № 3268/5).

Також для реєстрації зміни КВЕД необхідні наступні документи:

  • юридичним особам: свідоцтво про державну реєстрацію або виписка з ЄДР; довідка із статистичного управління (при її наявності); примірник оригіналу (нотаріально завірена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, які вносяться до ЄДР (оформляється протоколом, в якому вказуються зміни КВЕД); довіреність на співробітника, який подає документи, якщо відомостей про його повноваження немає в ЄДР.

Якщо ж види діяльності були змінені в установчому документі підприємства, то державному реєстратору необхідно подати додатково: установчий документ (статут) в новій редакції; примірник оригіналу (нотаріально завірена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, які вносяться до ЄДР (оформляється протоколом).

Крім того, відповідно до ст. 36 Закону № 755-IV потрібно сплатити адміністративний збір за проведення реєстрації змін, який становить 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня поточного календарного року (у 2017 році ця сума становить 480,00 грн.);

  • для ФОП: свідоцтво про державну реєстрацію або виписка з ЄДР; довідка із статистичного управління (при її наявності); паспорт та ідентифікаційний номер.

Якщо у СПД змінюється основний вид діяльності, то реєстратор видасть оновлену виписку з ЄДР, в якій буде вказано новий основний вид діяльності. Якщо ж заявник бажає отримати на руки документ з усіма новими видами діяльності, то можна отримати або платну виписку з ЄДР, або довідку з статистики.

Незважаючи на те, що законодавство зобов’язує реєстратора повідомляти органам статистики і податковим органам про проведені зміни в ЄДР, заявнику, яка є платником єдиного податку, все ж необхідно звернутися до податкового органу, подавши відповідну заяву, в якій зазначаються нові КВЕД. На підставі цієї заяви до Реєстру платників єдиного податку вносяться зміни. Якщо цього не буде зроблено, то платник єдиного податку буде зобов’язаний перейти на оплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом.

 

Юристи компанії «КФН» пройдуть за вас процедуру зміни / заміни КВЕД у державного реєстратора.

 

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!