Юридична особа зобов’язана мати найменування. Найменування юридичної особи є одним з основних ознак ідентифікації такого суб’єкта. Крім повного найменування, юридична особа – господарське товариство може мати скорочене найменування, а також комерційне (фірмове) найменування (ст. 2 Закону № 1576-ХІІ, ст. 90 ЦКУ, ст. 159 ГКУ).
Найменування юридичної особи вказується в Єдиному державному реєстрі (далі – ЄДР) (ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755-IV), ст. 90 ЦКУ) та міститься у всіх документах, згідно яких підприємство має право вести свою господарську діяльність: установчих документах, свідченнях, виписках, витягів, ліцензіях, дозвільних документах. Крім того, найменування підприємства є одним з основних реквізитів при укладанні договорів і оформленні первинних документів.
Зміна найменування підприємства тягне за собою необхідність внесення відповідної зміни до ЄДР в порядку реєстрації змін до установчих документів. Також підприємству потрібно поміняти документи, згідно яких ведеться господарська діяльність.
Вартість послуги
Базова вартість послуги з реєстрації зміни найменування товариства становить 1 500,00 грн.
Термін виконання – 5 днів.
У базову вартість (1 500,00 грн.) входить:
- складання протоколу загальних зборів про зміну найменування товариства;
- складання нової редакції статуту (внесення змін до попередньої редакції);
- розміщення оголошення про зміну найменування товариства в друкованих ЗМІ;
- підготовка і подача реєстраційної картки державному реєстратору.
Додатково оплачуються:
- оплата реєстраційного збору за державну реєстрацію змін. Розмір збору встановлено ст. 36 Закону № 755 і в 2018 році становить 530 грн.;
- оплата послуг нотаріуса за засвідчення підписів в протоколах (з листопада 2016 року це робити обов’язково) – 300 грн. (однин підпис), + 100 грн. (за кожен наступний підпис);
- подання відповідних заяв в ДПІ у зв’язку із зміною місцезнаходження (ПДВ – 1000 грн, ЄП – 700 грн.)
- виготовлення нової печатки зі зміненим найменуванням юридичної особи;
Примітка:
При перереєстрації, яка проходить в Київській області та / або інших регіонах України, вартість послуг зростає на 500 грн., якщо ми відправляємо документи поштою.
Якщо є необхідність особисто подати документи співробітниками компанії КФН – вартість послуг договірна.
Вимоги до найменування юридичних осіб
Починати перейменовувати підприємство необхідно з вибору нового найменування та його перевірки на відповідність вимогам законодавства і на тотожність з назвами інших підприємств.
Вимоги до найменування юридичних осіб викладені в ст. 16 Закону України № 755-IV і в Вимогах щодо написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, яке не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 р № 368/5, а саме:
- найменування повинно містити інформацію про організаційно-правову форму юридичної особи та назву. Організаційно-правова форма ставиться перед назвою, а назва береться в лапки. При цьому назва не може містити посилання на організаційно-правову форму;
- в найменуванні забороняється використовувати: найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, похідні від цих найменувань, історичні державні найменування; символіку комуністичного і / або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів; терміни, похідні терміни і абревіатури, заборона використання яких передбачено законом;
- в найменуванні не можна використовувати слова або поєднання слів, які вказують на особливості створення окремих суб’єктів господарювання – юридичних осіб, якщо законодавством України встановлено вимоги щодо використання певних слів або словосполучень в своєму найменуванні лише такими суб’єктами господарювання (банк, пенсійний фонд, фондова біржа, торговельно промислова палата, страхова компанія, партія і т.д.);
- найменування викладається державною мовою і додатково англійською мовою (за наявності);
- законами можуть бути встановлені особливості найменування юридичних осіб, в т.ч. господарських товариств.
Найменування господарського товариства не може вказувати на належність товариства до органів державної влади, органам місцевого самоврядування та громадським організаціям (ст. 82 ГКУ).
Найменування повного товариства повинно містити: слова «повне товариство» і імена (найменування) всіх його учасників або ім’я (найменування) одного чи кількох учасників з доданням слів «і компанія» (ст. 66 Закону № 1576-ХІІ, ст. 119 ЦКУ) .
Найменування командитного товариства повинно містити: слова «командитне товариство» і імена (найменування) всіх повних учасників або ім’я (найменування) хоча б одного повного учасника з доданням слів «і компанія» (ст. 75 Закону № 1576-ХІІ, ст. 133 ЦКУ ).
Найменування товариства з обмеженою відповідальністю має містити слова «товариство з обмеженою відповідальністю» і назва (ст. 140 ЦКУ).
Найменування товариства з додатковою відповідальністю має містити слова «товариство з додатковою відповідальністю» і назва (ст. 151 ЦКУ).
Повне найменування акціонерного товариства має містити: організаційно-правову форму (акціонерне товариство) і назва. Тип акціонерного товариства (публічне чи приватне) не є обов’язковою складовою його найменування, при цьому тип акціонерного товариства вказується в його статуті (ст.ст. 3, 5 Закону України «Про акціонерні товариства» (далі – Закон № 514-VI, ст. 152 ЦКУ);
- найменування не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи. Обмеження щодо тотожності відносяться до юридичних осіб з однаковою організаційно-правовою формою.
Перевірити унікальність найменування можна в ЄДР.
Необхідні документи
Згідно ст. 17 Закону № 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей, які містяться в ЄДР, необхідно надати наступні документи:
- заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу за формою 3, затвердженої наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 р № 3268/5. Заява підписується заявником;
- примірник оригіналу або нотаріально завірена копія рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, які вносяться до ЄДР (протокол або рішення про зміну найменування юридичної особи);
- установчий документ у новій редакції;
- документ, що підтверджує оплату арбітражного збору за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу. Розмір збору встановлено ст. 36 Закону № 755 і в 2018 році становить 530 грн. в разі подання документів у паперовій формі.
Подати документи державному реєстратору можна в паперовій або електронній формі.
Юридична компанія «КФН» швидко і якісно зробить за Вас всі дії, необхідні для державної реєстрації зміни найменування юридичної особи.