044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Позови про визнання батьківства

Позови про визнання батьківства

Коли народжується дитина в сім’ї, то дружина записується матір’ю, а чоловік – батьком дитини.

Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Також, позов про визнання батьківства може бути пред’явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

Так, особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред’явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» «в тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства повинні розглядатися одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини».

Особа, яка вважає себе матір’ю дитини, може подати до суду заяву про визнання свого материнства.

На підставі заяв осіб (батька, матері, опікуна, піклувальника), або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складену органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Представництво інтересів в суді є найбільш складним і відповідальним видом юридичної допомоги, адже при веденні судової справи важливі не тільки знання матеріального права, а й процесуального.

Знання процедурних питань ведення судового процесу і знання норм матеріального (сімейного) права є запорукою комплексного захисту Ваших інтересів в суді, зокрема, в судових справах про визнання батьківства.

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!