044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Реєстрація платником ПДВ

Реєстрація платником ПДВ

базова вартість послуги - 1000 грн.

ПДВ або податок на додану вартість – це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм 5 розділу Податкового Кодексу України (далі ПКУ).

Для того, щоб стати платником ПДВ і отримати відповідне свідоцтво вам необхідно зібрати пакет необхідних документом, правильно заповнити заяву та пройти процедуру реєстрації в органах податкової служби. Здавалося б все дуже просто, але і тут є свої підводні камені, які можуть стати причиною відмови і можливих проблем. Тому настійно рекомендуємо вам звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців компанії КФН.

 

Вартість юридичних послуг

Вартість зазначеної послуги становить 1000 грн. (добровільна реєстрація).

Термін виконання – 10 днів.

У зазначену вартість включено:

 • юридична консультація;
 • підготовка комплекту документів, необхідних для реєстрації платником ПДВ;
 • державна реєстрація і отримання свідоцтва.

 

Хто підлягає реєстрації

Статтею 180 ч. 1 ПКУ встановлено чіткий перелік осіб, які можуть стати платниками податку на додану вартість.

Відповідно до неї для цілей оподаткування платниками податку є:

 • особи, які ведуть господарську діяльність і реєструються за своїм добровільним рішення як платники податку
 • особи, які зареєстровані або підлягають реєстрації як платники податку
 • особи, які ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України
 • особа, яка веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи;
 • особа – керуючий майна, веде окремий податковий облік з податку на додану вартість за господарськими операціями, пов’язаних з використанням майна, отриманого в управління за договорами управління майном.
 • особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (в тому числі майна, визначеного у статті 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій з поставки товарів / послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього кодексу, а також незалежно від того, як й режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством;
 • особа, уповноважена вносити податок з об’єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 • особа – інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов’язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.

Пункт 14.1.139 ПКУ передбачає, що особою для цілей розділу V цього Кодексу є будь-які із зазначених нижче осіб:

 1. юридична або фізична особа – підприємець, які:
  • або є платником податків і зборів, встановлених цим Кодексом, крім єдиного податку;
  • або є платником єдиного податку за ставкою, передбачає сплату податку на додану вартість;
  • або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому цим Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, передбачає сплату податку на додану вартість.
 2. юридична особа, фізична особа, фізична особа – підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;
 3. постійне представництво;
 4. інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

 

Обов’язкова і добровільна реєстрація

Чинним законодавством України передбачена обов’язкова і добровільна реєстрація платником ПДВ.

Так, згідно з п. 181.1 статті 181 ПКУ передбачено вимоги, які служать підставою для обов’язкової реєстрації платником ПДВ:
«У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів / послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) ».

Що ж стосується добровільної реєстрації, то відповідно до ст. 182 ПКУ якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою .

При цьому, добровільна реєстрація платником ПДВ можливе при наявності мінімального руху коштів по рахунку платника податків.
Це означає, що разом із заявою про добровільну реєстрацію, в податкові органи необхідно представити оригінал виписки з банку про надходження коштів на особистий рахунок підприємства і копії первинних бухгалтерських документів, що підтверджують факт здійснення господарської операції (акт прийому – наданих послуг, видаткова накладна і т. д.).

 

Юридична компанія «КФН» кваліфіковано надасть послугу з отримання за Вас свідоцтва платника ПДВ та надасть консультацію з питань процедури реєстрації.

 

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!