044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Реєстрація друкованого засобу масової інформації

Реєстрація друкованого засобу масової інформації

базова вартість послуги - 1800 грн.

Якщо виникло бажання зареєструвати друкований засіб масової інформації (далі – ЗМІ) необхідно ознайомитися з переліком законодавчих актів, що регулюють питання створення (реєстрації) та діяльності друкованого засобу масової інформації.

Основними законодавчими актами є:

  • Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»;
  • Постанова КМУ «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» від 17.11.1997 р № тисячу двісті вісімдесят сім;
  • Наказ Міністерства юстиції України від 21.02.2006 року № 12/5 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні та Положення про державну реєстрацію інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності».

Ознайомившись з вищевикладених вимог законодавства можна виділити етапи створення друкованого засобу масової інформації.

Питання створення друкованого засобу масової інформації пов’язаний, перш за все, з питаннями державної реєстрації.

Державна реєстрація друкованих ЗМІ залежно від сфери розповсюдження здійснюється наступними реєструючими органами:

  • загальнодержавної, регіональної (дві і більше областей) та / або зарубіжної сфери розповсюдження – Державною реєстраційною службою України;
  • місцевої сфери розповсюдження – реєстраційними службами Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі.

Засновниками друкованого засобу масової інформації можуть бути як юридичні особи / фізичні особи-підприємці, так і фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства).

Вирішивши для себе питання щодо кола осіб (засновників) друкованого засобу масової інформації та сферою розповсюдження, необхідно подати заяву в орган реєстраційної служби, в якому вказується інформація про вид видання, назву видання, мовою видання тощо.

У разі прийняття реєстраційною службою позитивного рішення про реєстрацію друкованого засобу масової інформації засновником сплачується реєстраційний збір за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. При цьому розмір збору коливається від 14 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і залежить від сфери розповсюдження та характеру друкованого засобу масової інформації.

Вартість послуги з реєстрації друкованого засобу масової інформації становить 1 800,00 грн.

Окремо підлягають сплаті послуги нотаріуса і державне мито за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації.

Юридична компанія «КФН» кваліфіковано надасть допомогу в реєстрації друкованого засобу масової інформації.

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!