044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ В ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ В ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ

  1. Звернення до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання заявника.
  2. Подача заяви з іншими необхідними документами:

2.1. Паспортний документ або документ, який його замінює та посвідчує особу, та документ, що засвідчує проживання іноземця на території України (посвідка на проживання) (при необхідності подається нотаріально завірений переклад паспорта на українську мову).

2.2. Квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує підставу для звільнення від його сплати (інвалідність I або II груп).

2.3. Згідно п. 45 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, для прийняття до громадянства України, особа подає такі документи:

а) заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках);

б) три фотокартки (розміром 35 x 45 мм);

в) зобов’язання припинити іноземне громадянство. Іноземці, які є громадянами держав, міжнародні договори України з якими передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України, подають заяву про зміну громадянства;

г) копію документа, що підтверджує отримання дозволу на імміграцію в Україну;

д) один з наступних документів:

– Документ про володіння державною мовою або про його розумінні в обсязі, достатньому для спілкування, який видається в Україні керівником навчального закладу, місцевим органом виконавчої влади України або виконавчим органом місцевого самоврядування;

– Копію атестата або виписку із залікової відомості диплома – для особи, яка має документ про закінчення навчального закладу з вивченням української мови;

– Документ, що підтверджує інвалідність, – для особи, яка має фізичні вади (сліпота, глухота, німота);

е) документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подачі заяви про прийняття до громадянства України.

2.4. Згідно п. 49-1 вищевказаного порядку, іноземець разом із заявою про прийом до громадянства України подає документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, про відсутність підстав, за наявності яких особа не приймається до громадянства України (документ про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства і не здійснювала геноцид).

Це положення не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні.

Термін розгляду заяви про прийняття до громадянства України – не більше одного року. Для особи, якій надано статус біженця в Україні або притулок в Україні, термін розгляду заяви не повинен перевищувати 9 місяців.

Наступним етапом при прийнятті до громадянства України є отримання довідки про реєстрацію громадянином України, яка є підставою для оформлення і видачі паспорта громадянина України. Отримання довідки про реєстрацію громадянином України передбачає звернення до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання заявника з відповідною заявою, квитанцією про сплату державного мита, двома фотографіями розміром 35 x 45 мм. Також подається паспортний документ або документ, який його замінює та посвідчує особу, та документ, що засвідчує проживання іноземця на території України (посвідка на проживання) (при необхідності подається нотаріально завірений переклад паспорта на українську мову). Термін оформлення та видачі довідки – не пізніше 10 днів після прийняття рішення про оформлення належності до громадянства України або після отримання повідомлення про прийняття до громадянства України відповідним указом Президента України.

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!