044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Отримання дозволу на використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання природних ресурсів

Отримання дозволу на використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання природних ресурсів

Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів – це офіційний документ, який засвідчує право підприємств, установ, організацій, громадян на використання конкретних природних ресурсів в межах затверджених лімітів. Видача дозволу на використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання природних ресурсів встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення».

Ця Постанова визначає порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, крім лісових і водних, підприємствам, установам, організаціям і громадянам.

До природних ресурсів, на які видається дозвіл на спеціальне використання, відносяться:

  • Природні ресурси континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони;
  • Тварини, в тому числі риби, водні безхребетні і морські ссавці, які перебувають у стані природної волі, а також інші об’єкти тваринного світу, віднесені до природних ресурсів загальнодержавного значення;
  • Природні ресурси в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;
  • Види тварин і рослин, занесені до Червоної книги України;
  • Корисні копалини, за винятком загальнопоширених;
  • Природні ресурси місцевого значення;
  • Природні рослинні групування, занесені до Зеленої книги України.

Видача дозволів на спеціальне використання природних ресурсів здійснюється: Мінприроди, органами Укрдержрибгоспу, органами Держлісагентства, користувачами мисливських угідь та місцевими радами за погодженням з Мінприроди, а в разі видачі дозволів на використання ресурсів тваринного світу також за погодженням з органами Державного агентство лісових ресурсів України.

Для отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів заявник повинен надати клопотання (заявку) з обґрунтуванням потреби в цих ресурсах.

Клопотання про видачу дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, за винятком об’єктів тваринного світу, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення, узгоджується з відповідною місцевою радою, власником або постійним користувачем цих природних ресурсів. Для отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів клопотання погоджується також з відповідними державними органами, а саме:

  • У разі використання ресурсів тваринного світу, в тому числі рибних запасів та інших об’єктів водного промислу – з Державной ветеринарной та Фітосанітарной службой України, а в разі використання цих ресурсів з метою отримання лікувально-технічної сировини – також з органами МОЗ;
  • У разі спеціального використання рибних запасів та інших об’єктів водного промислу загальнодержавного значення, за винятком їх промислового видобутку, а також любительського та спортивного рибальства, яке здійснюється в порядку спеціального використання – з Мінприроди;
  • У разі користування гідромінеральними ресурсами, а також при видачі гірничих відводів на розробку мінеральних ресурсів – з Держпраці.

Орган, який видає дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів, може зажадати від заявника у разі необхідності додаткового узгодження даного клопотання (заявки) з іншими зацікавленими міністерствами і відомствами.

Юристи компанії «КФН» допоможуть підготувати і оформити необхідні документи для отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, допоможуть в проходженні отримання дозволу і представлять Ваші інтереси у відповідних органах.

надішліть заявку і ми безкоштовно відповімо на ваші запитання
ajax_loader

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!