- KFN
044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77

ТОП найчастіших запитань
Для юридических лиц
Чи потрібен розрахунковий рахунок ФОП?
Законодавець не зобов'язує ФОП мати розрахунковий рахунок в банку, тому питання про відкриття такого рахунку приймає сам підприємець.
Як відкрити ПП (ФОП) в Україні через центр зайнятості?
Згідно ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може бути виплачена одноразово для організації підприємницької діяльності. У наказі Мінсоцполітики України від 15.06.2015 р № 613 затверджено порядок надання такої одноразової допомоги. Отримати цю допомогу можуть особи:
  • яким виповнилося 18 років;
  • які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • які протягом місяця або більше після реєстрації не були працевлаштовані у зв'язку з відсутністю підходящої роботи.
У цьому ж порядку вказані і ті особи, які не мають право на виплату такої допомоги. Бажаючим необхідно подати в центр зайнятості такі документи:
  • заяву на надання допомоги по безробіттю одноразово;
  • свій бізнес-план.
Крім того, майбутні підприємці можуть отримати консультації, інформацію про підприємництво, профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, нахилів до підприємницької діяльності та вибору виду діяльності, відвідати семінари. Питання про надання одноразової допомоги розглядається комісією, про що вона дає свій висновок, а начальник центру зайнятості з урахуванням висновку комісії приймає рішення. Якщо рішення позитивне, то безробітний реєструється як підприємець, після чого отримує одноразову допомогу.
Чи потрібно відкривати ПП (ФОП) для інтернет-магазину?
Згідно Закону України «Про електронну комерцію»:
  • інтернет-магазин - це спосіб для надання або реалізації товару, робіт або послуг шляхом здійснення електронної угоди;
  • електронна торгівля - це господарська діяльність в сфері електронної купівлі-продажу, реалізації товарів дистанційним способом покупцеві шляхом здійснення електронних угод з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем.
Цей же Закон позначає правовий статус продавця - юридична або фізична особа - підприємець. Під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері виробництва, реалізації продукції, виконання робіт або надання послуг. Суб'єктами господарювання є юридична або фізична особа - підприємець, зареєстровані у відповідному порядку (ст.ст. 3, 55 Господарського кодексу України). Тому господарською (підприємницькою) діяльністю має право займатися тільки та особа, яка зареєстрована як суб'єкт господарювання. А здійснення господарської діяльності, в нашому випадку - діяльності інтернет-магазину, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання є адміністративним правопорушенням, яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 164). Одночасно з державною реєстрацією ФОП або відразу після такої реєстрації потрібно зареєструватися ще платником податків. Крім того, якщо окремі види діяльності інтернет-магазину підлягають ліцензуванню, то буде необхідно отримати ліцензію, оскільки за її відсутність також передбачена адміністративна відповідальність.
Чи може приватний підприємець (ФОП) оформити субсидію?
Законодавство не містить норм, які забороняли б скористатися правом на отримання субсидії ФОП. Підприємець має право на отримання субсидії нарівні з іншими особами, які не займаються підприємницькою діяльністю. Як відомо, право на отримання субсидії мають сім'ї, якщо розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм перевищує розмір визначеного обов'язкового платежу. Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати. У декларацію необхідно внести відомості про всі види доходів членів сім'ї, прописаних в квартирі (будинку), а також дані про витрати, пов'язані з придбанням майна, товарів або оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснених протягом останніх 12 місяців. У розглянутому зараз випадку серед доходів необхідно вказати доходи від підприємницької діяльності. Такі доходи вказуються згідно п. 12 Постанови КМУ від 21.10.1995 р № 848: для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, незалежно від отриманого (неодержаного) доходу до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід:
  • 1 група - на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 31 грудня року, за який враховується дохід;
  • 2 група - трьох розмірів зазначеного вище прожиткового мінімуму;
  • 3 група - чотирьох розмірів зазначеного вище прожиткового мінімуму.
А ось по доходу самозайнятої особи та доходу від підприємницької діяльності інформацію надає на запит органів соціального захисту фіскальна служба. Якщо ж ФОП також отримує доходи з інших джерел (крім підприємницької діяльності), то вони враховуються у складі середньомісячного доходу за загальними правилами. При цьому перевірка достовірності даних здійснюється органами соціального захисту шляхом запитів до відповідних органів.

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!