044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Чи може приватний підприємець (ФОП) оформити субсидію?

Чи може приватний підприємець (ФОП) оформити субсидію?

Словник юридичних термінів

Адвокат ФОП Фізична особа Юридична особа Юридична компанія Юридичні послуги Юрист СПД ПП ЧЛП Абонентське обслуговування
Чи може приватний підприємець (ФОП) оформити субсидію?

Законодавство не містить норм, які забороняли б скористатися правом на отримання субсидії ФОП. Підприємець має право на отримання субсидії нарівні з іншими особами, які не займаються підприємницькою діяльністю.

Як відомо, право на отримання субсидії мають сім’ї, якщо розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм перевищує розмір визначеного обов’язкового платежу.

Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та витрати. У декларацію необхідно внести відомості про всі види доходів членів сім’ї, прописаних в квартирі (будинку), а також дані про витрати, пов’язані з придбанням майна, товарів або оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснених протягом останніх 12 місяців. У розглянутому зараз випадку серед доходів необхідно вказати доходи від підприємницької діяльності.

Такі доходи вказуються згідно п. 12 Постанови КМУ від 21.10.1995 р № 848: для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, незалежно від отриманого (неодержаного) доходу до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід:

  • 1 група – на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 31 грудня року, за який враховується дохід;
  • 2 група – трьох розмірів зазначеного вище прожиткового мінімуму;
  • 3 група – чотирьох розмірів зазначеного вище прожиткового мінімуму.

А ось по доходу самозайнятої особи та доходу від підприємницької діяльності інформацію надає на запит органів соціального захисту фіскальна служба.

Якщо ж ФОП також отримує доходи з інших джерел (крім підприємницької діяльності), то вони враховуються у складі середньомісячного доходу за загальними правилами. При цьому перевірка достовірності даних здійснюється органами соціального захисту шляхом запитів до відповідних органів.

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!