044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

Нормативно-правове регулювання даного питання здійснюється Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та  Постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (далі – Постанова).

Так, відповідно до п. 10 Постанови, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Документи для отримання допомоги при народженні дитини

Згідно п. 11 для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення необхідно надати:

  1. паспорт або інший документ, що посвідчує особу, яка подає заяву;
  2. заяву одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  3. копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Порядок звернення за допомогою

Заява, зазначена вище, може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом. У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без електронного цифрового підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.

Згідно п. 12 Постанови, звернутися за отриманням допомоги треба не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Відповідно до п.15 допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Розмір допомоги при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.

Згідно абз. 7 п. 13 Постанови, допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 р., надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Контроль за використанням

Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об’єднаної територіальної громади, в межах повноважень.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, що призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

 

Популярні послуги:

 

отправьте заявку и мы бесплатно ответим на ваши вопросы
ajax_loader Допомога при народженні дитини

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!