044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Участь батьків у вихованні дитини

Участь батьків у вихованні дитини

Участь батьків у вихованні дитини

Відповідно до ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Статтею 153 СК України передбачено, що мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Стаття 157 СК України передбачає, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

 

Договір про здійснення батьківських прав та обов’язків

Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню (детально про цей договір буде описано пізніше).

Тобто, батько дитини має такі ж права на спілкування з нею, як і матір. Тому, сторони можуть у письмовому договорі домовитись про участь батька у вихованні (побачення, ночівлі, спільний відпочинок тощо). В цьому договорі можна передбачити матеріальну та моральну відповідальність за ухилення матері від виконання договору (наприклад штраф за те, що мати не надала дитину на побачення з батьком).

Якщо батьки не можуть домовитись самостійно і матір перешкоджає побаченням батька, він має право звернутися до суду з позовом про встановлення способу участі у вихованні дитини. Таке рішення буде обов’язкове для матері до виконання.

 

Популярні послуги:

 

отправьте заявку и мы бесплатно ответим на ваши вопросы
ajax_loader Участь батьків у вихованні дитини

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!