У даній статті розглянуто законодавче регулювання порядку передачі нерухомого майна в рахунок сплати аліментів на дитину.
Сімейним кодексом України у ст. 190 передбачено припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно. Це означає, що той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку).
Порядок передачі нерухомого майна
Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно. У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати її.
Для того, щоб оформити такий договір і передати права власності на квартиру в рахунок сплати аліментів, необхідно:
- по-перше, щоб квартира або її частина перебували у власності того з батьків, хто проживає окремо від дитини, та таке право було належним чином оформлене.
- по-друге, необхідно отримати згоду від органу опіки і піклування на укладення цього договору.
Цей договір підлягає обов’язковому посвідченню нотаріуса. Після укладення такого договору, той з батьків, хто проживає окремо від дитини, звільняється від обов’язку сплачувати аліменти.
Популярні послуги:
- Представництво інтересів в суді
- Складання договорів
- Реєстрація змін до установчих документів
- Реєстрація прав інтелектуальної власності
- Супровід виконання судових рішень