044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Щодо чекового підтвердження витрачання коштів, які виплачуються, як аліменти

Щодо чекового підтвердження витрачання коштів, які виплачуються, як аліменти

Щодо чекового підтвердження витрачання коштів, які виплачуються, як аліменти

Відповідно до положень ст. 179 СК України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини; а той із батьків, на ім’я якого вони виплачуються, і розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини, тобто лише на утримання дитини, забезпечення потреб дитини у харчуванні, одязі, здобутті освіти, на створення для дитини гідних умов життя. При цьому, неповнолітня дитина, тобто дитина від 14 до 18 років, має право брати участь у розпорядженні аліментами, які одержані для її утримання.

 

Як проконтролювати витрачання аліментів

Законом не передбачений обов’язок чекового (чи іншого) підтвердження витрат аліментів. Разом з тим, відповідно до ст. 186 СК України, за заявою платника аліментів або за власною ініціативою орган опіки та піклування перевіряє цільове витрачання аліментів. У разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

Тобто, якщо у платника аліментів є підозри, що аліменти витрачаються не за цільовим призначенням, то він можете звернутись до органу опіки і піклування, який в свою чергу перевірить куди витрачаються кошти і дасть відповідний висновок.

Потім, платник аліментів можете звернутись до суду із заявою про зменшення аліментів або про те, щоб частина аліментів йшла на особистий рахунок дитини в Ощадбанку. До суду з цього приводу можна звернутися і без попереднього звернення до органу опіки і піклування, але необхідно буде пред’явити докази нецільового використання аліментів, що буде складно встановити, без висновку органу опіки і піклування.

Звертаю увагу на те, що звернутися з подібними заявами до органу опіки і піклування може платник аліментів у якого визначено розмір аліментів у рішенні суду або у відповідній угоді між батьками, яка відповідно письмово оформлення і посвідчена нотаріально. У випадку коли наявна лише усна домовленість, звернутися з подібними заявами не можна.

 

Популярні послуги:

 

отправьте заявку и мы бесплатно ответим на ваши вопросы
ajax_loader Щодо чекового підтвердження витрачання коштів, які виплачуються, як аліменти

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!