044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Як орендодавцю уникнути 5 небезпечних помилок

Як орендодавцю уникнути 5 небезпечних помилок

Як орендодавцю уникнути 5 небезпечних помилок

Головним прорахунком власників прибутковою нерухомості є переконаність в тому, що їх абсолютне право власності нічим не обмежена. законом заборонено обмежувати права власника. Але бувають ситуації, коли власник може бути обмежений у своїх повноваженнях. Укладаючи договір оренди, господар перебуває в повної впевненості в тому, що в будь-який момент легко може його розірвати. І це
його серйозна помилка. Неграмотно складений документ може привести в підступні пастки, що негативно відбитися на фінансовому становищі орендодавця. І правова допомога від найкращих юристів Києва – KFN буде дуже корисна.

Неминуча пролонгація

Обставини.
Термін оренди добігає кінця. Орендар сповістив, що йому потрібен певний час для підготовки об’єкта до повернення. Власник безтурботно чекає. Йому не про що турбуватися, адже дія договору завершується, і продовження терміну сторонами не обумовлено. І тут, несподівано для господаря, наймач в письмовій формі повідомляє про продовження оренди. Закон на його боці. Статтею 764 ЦКУ наказано наступне –
якщо орендодавець протягом 1 місяця після закінчення обумовленого строку не заперечує проти використання об’єкта, то він відновлюється на прописаних раніше умовах.

Наслідки.
Плани власника приміщення порушені. І умови чинного договору стали вже невигідними.

Як уникнути?
При складанні договору потрібно включити в нього така умова – користування приміщенням, при завершенні терміну дії домовленості, не може стати продовженням орендних відносин. Якщо ж договір уже укладений, і в ньому відсутня таку умову. Тоді слід спілкуватися з орендарем тільки в письмовому вигляді, щоб всі угоди були зафіксовані.

Купівля з «презентом»

Обставини.
Власник захотів продати власність, яка в даний момент знаходиться під орендою. Але наймач не хоче передчасно залишати об’єкт.

Наслідки.
Для господаря. Знижується запит на спірне приміщення. Чи знайдуться охочі мати у власності орендовану нерухомість. Клієнти зазвичай купують приміщення для власного бізнесу або для того щоб здати в оренду на більш виграшних умовах. Для новоявленого власника. Купуючи об’єкт, що знаходиться під орендою, він бере на себе всі права і обов’язки за існуючим договором.

Як уникнути?
Орендодавець, укладаючи договір, повинен вписати пункт про втрату чинності угоди при зміні власника. А покупцеві, перед операцією, потрібно уважно вивчати всі документи.

Перевага на покупку

Обставини.
ГК України передбачає переважне право орендаря на першочерговий викуп орендованої площі, при її продажу. І якщо власник, продаючи об’єкт, не запропонує орендареві купити його, то ситуація може стати
критичною.

Наслідки.
У подібному випадку втрачають всі учасники угоди. Орендар, защемлений в своєму пріоритетне право на покупку, починає шукати правду в суді. І складності з’являються у всіх:
 орендар витрачає фінанси на судочинство;
 новий власник може втратити об’єкта купівлі-продажу, ще й витратиться
на допомогу адвоката;
 орендодавцю доведеться відшкодувати збитки потерпілим сторонам.

Як уникнути?
Укладаючи договір, не слід забувати включати пункт про виключення переважного права орендаря на купівлю приміщення. І якщо в документі це не враховано, то власнику не варто забувати запропонувати орендарю придбати об’єкт.

Де погано лежить, туди злодій дивиться

Обставини.

Після закінчення терміну оренди у власника з’явилися претензії до стану приміщення. А орендар стверджує, що отримав об’єкт в такому вигляді. В акті прийому-передачі зазначено тільки задовільний стан переданого приміщення.

Наслідки.
За відсутністю повної інформації в акті прийому-передачі, криється ймовірність відсутності можливості довести те, що орендар погіршив стану об’єкта. І не можна буде примусити його компенсувати збитки.

Як уникнути?
В акті прийому-передачі повинна бути докладний опис майна, що передається. Бажано доповнити акт схемами і фотографіями, які підтверджені підписами обох сторін.

Дострокове розірвання договору

Обставини.
Власник здав майно в оренду. І тут йому надходить вигідну пропозицію від третьої особи. Для цього потрібно розірвання договору, а наймач проти.

Наслідки.
Орендодавець позбавляється можливості підвищити прибуток.

Як уникнути?
Укладаючи угоду потрібно вказувати підстави для одностороннього розірвання угоди власником.

Провівши аналіз, слід зазначити, що складаючи договір оренди, слід передбачити всі можливі ситуації. Потрібно чітко позначитися з завданнями, і зафіксувати їх все в документі. Звернувшись за кваліфікованою допомогою в юридичну компанію КФН, ви зможете уникнути будь-яких скрутних обставин.

Популярні послуги:

отправьте заявку и мы бесплатно ответим на ваши вопросы
ajax_loader Як орендодавцю уникнути 5 небезпечних помилок

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!