- Як зазначалось вище, усна домовленість про аліменти та участь у вихованні дитини не має жодної юридичної сили. В будь-який момент той з батьків, з ким проживає дитина, може подати позов до суду про стягнення аліментів, в тому числі і за минулий період, а платнику аліментів доведеться доказувати, що аліменти були сплачені. Слід звернути увагу на те, що якщо платник аліментів сплачуєте їх добровільно, то обов’язково слід зберігати докази цього. Іншими словами, гроші в руки без розписки про те, що в рахунок аліментів було отримано таку-то суму та про відсутність претензій, давати не можна, а краще гроші переводити на картку.Тому, для юридичного захисту особи, яка проживає окремо від дитини, рекомендуємо оформити відносини щодо сплати аліментів та побачень з дитиною юридично.
Це можна зробити двома шляхами – через суд або шляхом укладення договорів.
Через суд це здійсниться шляхом подачі позову від особи, яка проживає окремо від дитини, про визначення способу участі у вихованні дитини, в рішенні якого будуть визначенні дні побачень, та шляхом пред’явлення позову від особи, з якою проживає дитина, про стягнення аліментів.
Через договір це можливо шляхом укладення договору про участь у вихованні та утриманні дитини.
Укладення договору на участь у вихованні та утриманні дитини
Сімейний кодекс передбачає, що батько та матір можуть укласти між собою договір, в якому можуть визначити порядок участі батька у вихованні дитини (побачення, свята, відпустки тощо) та визначити розмір аліментів.
Розмір аліментів може бути визначений в твердій сумі з обов’язковою індексацією і з можливістю перегляду у зв’язку зі зміною обставин (змінився матеріальний стан батька чи дитини тощо). В договорі можна передбачити порядок сплати аліментів – на картку, або іншим способом.
Цей договір укладається у письмовій формі і обов’язково нотаріально посвідчується з дня його нотаріального посвідчення він має офіційну силу.
В майбутньому до цього договору можна буде вносити зміни за взаємною згодою сторін.
Популярні послуги:
- Представництво інтересів в суді
- Складання договорів
- Реєстрація змін до установчих документів
- Реєстрація прав інтелектуальної власності
- Супровід виконання судових рішень
- Супровід виконання судових рішень