044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Міжнародний рух на території України автомобілів на іноземних номерах

Міжнародний рух на території України автомобілів на іноземних номерах

Міжнародний рух на території України автомобілів на іноземних номерах

Розглянемо порядок міжнародного руху на території України автомобілів на іноземних номерах, необхідність їх реєстрації, оформлення, сплати мит, а також відповідальність за порушення норм Митного кодексу України.

Обов’язок зареєструвати автомобіль

Відповідно до п. 29.2 Правил дорожнього руху України, транспортний засіб, що перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, повинен бути тимчасово зареєстрований в уповноваженому органі МВС, крім транспортних засобів, що належать іноземним громадянам та особам без громадянства, які перебувають в Україні на відпочинку чи лікуванні за відповідними путівками або іншими документами на визначений органами Держмитслужби термін.

Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів,  а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» від 07.09.1998 року № 1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов’язані зареєструвати транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України.

Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для власного користування більш як на два місяці, підлягають державній реєстрації в сервісних центрах МВС на строк,
визначений  ДФС.

Тобто, якщо іноземець ввозить автомобіль для власного користування більше ніж на 2 місяці, то він повинен його зареєструвати.

Строки, на які автомобіль можна ввезти

Відповідно до положень Митного кодексу, резидентом є фізичні особи: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном.

Тобто, наш клієнт вважається резидентом (згідно з Митним кодексом), а тому на нього поширюються правила, як для громадян України.

Відповідно до ст. 380 Митного кодексу України, Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Порядок державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Висновок. Іноземець, який має право на постійне проживання є резидентом і може ввезти автомобіль лише на 1 рік з обов’язковим декларуванням та сплатою митних платежів. Використовувати його може лише він і лише в особистих цілях (не для бізнесу). Протягом 2 місяців він його повинен зареєструвати в органах МВС.

Іноземець нерезидент так само як і резидент мають право використовувати ввезені в Україну автомобілі лише для власних цілей і не можуть продати автомобіль чи передати іншій особі.

Звертаю увагу, що ця довідка стосується лише щодо ввезення «для особистого користування». Схеми, якими користуються інші громадяни – для комерційного використання. Вони реєструють автомобілі на фірми в Литві і використовують їх тут начебто по роботі на підставі довіреностей. На ці відносини поширюється Стамбульська конвенція про міжнародний комерційний рух. Можливо в такому випадку іноземцю-резиденту краще скористатися цією схемою. Він не буде власником автомобіля, але і не буде його декларувати і платити мито.

Відповідальність у разі порушення

Ст. 469 Митного Кодексу встановлено відповідальність за неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.

Так, користування та розпорядження товарами, митне оформлення яких не закінчено, без дозволу органу доходів і зборів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина друга вищезазначеної статті).

Втрата товарів, митне оформлення яких не закінчено, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина третя цієї самої статті).

Крім того, ст. 481 Митного кодексу встановлено відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів.

Так, перевищення встановленого цим Кодексом строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України не більш як на три доби тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів (частина перша вищезазначеної статті).

Вчинення правопорушення, передбаченого цією самою частиною, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більш як на три доби, але не більш як на 10 діб, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина друга ст. 481 Митного кодексу).

Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більш як на 10 діб тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина третя вищезазначеної статті).

Відповідно до ст. 494 Митного кодексу про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа митниці, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

 

Популярні послуги:

 

отправьте заявку и мы бесплатно ответим на ваши вопросы
ajax_loader Міжнародний рух на території України автомобілів на іноземних номерах

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!