044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Виїзд дитини за кордон без дозволу боржника по аліментах

Виїзд дитини за кордон без дозволу боржника по аліментах

Виїзд дитини за кордон без дозволу боржника по аліментах

Діти можуть поїхати за кордон з одним з батьків (з яким проживають), без схвалення другого з батьків, якщо той не виплачував аліменти більше 4 місяців. Коли неповнолітній важко хворий або має інвалідність, то досить 3 місячного боргу. Замість маючого прострочення по аліментах, рішення про тимчасовий виїзд дитини за кордон приймають посадові особи. Ця норма закладена в законі №2475 – VIII від 3.07.2018. Однак готуватися до поїздки необхідно заздалегідь.

Виїзд на більш ніж 1 місяць

В разі якщо батько виплачує аліменти, але не погоджується на поїздку дитини на період понад 1 місяць, можна отримати разовий дозвіл в суді. Ці позови повинні розглядатися протягом 2 місяців.

Бажаючий вивезти неповнолітнього за межі України на термін, що перевищує 1 місяць, повинен звернутися в ГІС або до приватного виконавця. Там він отримає довідку про несплачені аліменти. Документ оформляється на офіційному бланку і завіряється підписом виконавця. Видача довідки здійснюється протягом 3 днів. Вона дійсна 1 місяць.

Від’їзд на місяць

Для виїзду на період менше місяця, в такій довідці немає необхідності. Досить рішення суду або органу опіки та піклування (копії, завіреної нотаріально або органом, який видав її), що підтверджує проживання неповнолітнього з одним із батьків. Цей документ показується при перетині границі.

Важливо! Один із батьків, який вивозить дитину зобов’язаний рекомендованим листом повідомити іншого (якщо відомо його місце проживання) про майбутню поїздку, її цілі і тривалості, в разі якщо той вчасно платить аліменти і виконує батьківські обязанності.

Підтвердження місця проживання дитини

Отримати підтвердження можливо в адміністративному або в судовому порядку. Для судового рішення потрібно довести, що поїздка відповідає інтересам неповнолітнього. Для складання позову бажано звернутися до адвоката.

Для адміністративного дозволу потрібно звернутися до посадових осіб служби у справах дітей. Рішення про надання висновку приймає спеціальна коміссія. За 2 тижні до засідання комісії має бути відправлено рекомендований лист тому з батьків хто не проживаю з дитиному.

Держслужбовці досліджують умови проживання неповнолітнього, спілкуються з ним, якщо він досяг 14 річного віку, і складають акт. Висновок пишеться на підставі наданих документів і акту. Потім він затверджується рішенням місцевої адміністрації. Рішення протягом 10 днів можна оскаржити в суді. Тільки після закінчення цього терміну підтвердження місця проживання дитини вступає в силу.

Офіційним документом дитини для поїздки за межі України є біометричний дитячий закордонний паспорт. Для його оформлення теж потрібен час. Тому, підготовку до зарубіжних поїздок слід починати за кілька місяців.

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!