044 239 - 11 - 68
096 035 - 22 - 77
Верховна Рада має намір остаточно скасувати печатки для бізнесу

Верховна Рада має намір остаточно скасувати печатки для бізнесу

Верховна Рада має намір остаточно скасувати печатки для бізнесу

Верховною Радою 8 вересня 2016 р., був прийнятий за основу законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

Даним, законопроектом пропонується виключити:

  • Вимоги щодо обов’язкового використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання);
  • Можливість визнання документа (угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв’язку з відсутністю відбитка печатки;

У Цивільному кодексі пропонується нова редакція, згідно з якою суб’єкт господарювання має право використовувати в своїй діяльності печатку.

Незалежно від того, чи використовує суб’єкт господарювання печатку в своїй діяльності, печатка не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені підприємства органам державної влади або місцевого самоврядування.

Якщо законом прямо не встановлено інше, копія документа, яка на виконання вимог законодавства подається суб’єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною в установленому порядку, якщо такій копії проставлено підпис уповноваженої особи – суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи-підприємця. Орган не має право вимагати нотаріального посвідчення, у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

Також, законопроектом передбачена адміністративна відповідальність за вимогу держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі або відмову прийняти документ без печатки – штраф 50 – 100 нмдг.

Слід, також відзначити, що Законом № 1206-VII був введений перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток юридичними особами. При цьому існує цілий ряд законів, які роблять відбиток печатки обов’язковим реквізитом документів. Законопроект покликаний вирішити ці та інші проблеми.

Деякі депутати у своїх виступах наголошували, що законопроект призведе не до дерегуляції, а новим зловживань, стане ведмежою послугою підприємцям, адже збереження печаток дозволяє уникати рейдерських захоплень і т.п.

написати нам

Замовити дзвінок

Дякуємо за Ваш запит!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!