Згідно із законопроектом, лобізм – це професійна діяльність суб’єкта лобізму, спрямована на просування законів, інших нормативно-правових актів, їх проектів в процесі розробки, прийняття, скасування або зміни їх органами державної влади, місцевого самоврядування, іншими суб’єктами владних повноважень, їх посадовими і службовими особами, депутатами всіх рівнів; представництво і захист інтересів замовника послуг з лобізму.
Об’єкт лобізму – органи державної влади України, органи місцевого самоврядування України, інші суб’єкти владних повноважень України, їх посадові та службові особи, депутати усіх рівнів.
Суб’єкт лобізму (лобіст) – будь-яка фізична особа-громадянин України, постійно проживає в Україні не менше 5 років, або юрособа-резидент України, зареєстрована в установленому законодавством порядку, за винятком обмежень. Також, згідно даного проекту, лобісти повинні надавати послуги за договором, за винагороду.
Під № 5144 зареєстровано проект Закону «Про лобізм» з метою забезпечити над лобізмом державний і громадський контроль. Також, планується створити Єдиний реєстр лобістів.
Законопроект визначає правові та організаційні засади здійснення лобізму, його цілі та організаційні засади діяльності. Слід звернути увагу на те, що норми закопроекту не поширюються на неурядові організації, які мають статус громадських; громадські та професійні групи, які мають передбачене іншими законами право на участь у формуванні політики держави.